Познат идeнтитетот на починaта полициска инспекторка: Имало траги од нacилство, неколку дена не излегувала од дома ниту се јавувала на телефон

t

На телото на починатата полициска инспекторка Марија М., која беше пронајдена мртва во стан во Охрид имало траги на насилство.

Како што пишува „Охридскај“ починатата Марија неколку дена не излегувала од својот дом и не одговарала на телефонски повици поради што имало пријава во Полициската станица во Охрид.


На лице место излегле Јавен Обвинител од ОЈО Охрид и припадници на Криминалистичка Полиција, но првично не се знае дали станува збор за природна смрт, насилство со смртни последици или самоубиство.

Починатата била инспекторка во СВР Охрид, која пред неколку години била отпуштена од службата. Таа го привлече вниманието на јавноста кога на интернет се појавија нејзини видео клипови со недолична содржина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ги тепал ќерката и сопругата: Охриѓанец заврши…

На 25.06.2022 година во 18.20 часот во СВР…

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…

Кривична пријава за лице од струшко, се…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53)…

Дендиас и Чавушоглу со неформален разговор го…

Грчките и турските министри го „кршат мразот“…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…