Познат кардиохирург го нападнал директорот и медицинска сестра

t

МВР информира дека денеска околу 10.00 часот во СВР Скопје добиена е пријава од Клиниката за кардиологија дека С.Ј. (вработен во клиниката) вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш. (директор на клиниката), по што ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во ПС Центар.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Масовен ракетен напад од Либан врз северен…

Од 30 во 50 ракети денеска биле…

Руската војска го осуети новиот украински план…

Поморската авијација пронашла и уништила украински глисер…

Обвинение за напад на новинарска екипа пред…

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд…

Најмалку 33 луѓе загинаа при израелски напад…

Палестински здравствени работници изјавија дека во денешниот…