Познат ракометар: Фалангата е најдобрата навивачка група на ракометните терени

t

Расмус Бојсен е дански ракометар, кој моментално настапува за данскиот тим Фредериција ХК.

Бојсен има настапувано за младинската репрезентација на Данска, со која учествуваше на Светското првенство до 21 година во Босна во 2013 година. За Данска има одиграно 15 младински репрезентативни натпревари.

Расмус Бојзен има учествувано во Купот на ЕХФ со Скјерн Хандболд двапати и еднаш со Рибе-Есбјерг ХХ. Со Елверум ХХ учествуваше и во Лигата на шампионите на ЕХФ.

Познатиот ракометар на Фејсбук ги прогласи најдобрите ракометни фанови во светот, а на прво место очекувано се најде македонската фаланга, односно навивачите на македонската ракометна репрезентација.

Убедливо најдобриот дел од ова првенство досега? Фановите се вратија – и тие беа неверојатни!

Ракомет без навивачи на трибините едноставно не е ист.

Моите топ 3 ракометни фанови на светот:

1. Македонци
2. Унгарците
3. Хрватите

Кои се твоите, запраша ракометарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…

СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш…

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе…

Македонските ракометари одиграа нерешено со Грција

Македонската машка ракометна репрезентација ремизираше вечерва против…

Македонскиот “октопод” го предводи идеалниот тим на…

Македонскиот репрезентативец и член на Порто, Никола…

Кил се измачи за да ги освои…

Македонскиот шампион, Еурофарм Пелистер го одигра најдобриот…