Објавено на:

Полицијата изврши претрес во Тетово и приведе дилер

t

Синоќа во 21.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Д.З.(38) од Тетово.

При претрес во неговиот дом во Тетово, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дробилка и остатоци од кокаин.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Атанасовски: Се наметна националистичка теза дека целата…

По усогласените препораки на македонско-бугарската Комисија за…

Пендаровски доби медал за заслуги од Националната…

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими командантот…

Маричиќ: Целта на Македонија е да биде…

Евроинтеграцијата не зависи само од нас и…

Договореното од историската комисија треба да се…

Со Протоколот што е потпишан минатиот месец,…

Претрес во Тетово: Пронајдена марихуана и приведено…

На 16.08.2022 во 11.20 часот полициски службеници…