Објавено на:

Полицијата изврши претрес во Тетово и приведе дилер

t

Синоќа во 21.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Д.З.(38) од Тетово.

При претрес во неговиот дом во Тетово, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дробилка и остатоци од кокаин.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски се сретна со новоименуваниот унгарски амбасадор

Денеска во Министерството за внатрешни работи се…

Жално: Околу 700.000 Македонци живеат надвор од…

Околу 700 илјади Македонци или околу една…

МНР за Инфомакс: Македонците да ја напуштат…

Безбедносната ситуација во Русија станува се' позагрижувачка,…

Премиерот не очекува бегалски бран од Русија:…

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на новинарско…

Ковачевски: Не е точно дека не реагираме…

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско…