Објавено на:

Полицијата направи претрес во Прилеп – прoнајдено оружје, приведени две лица

t

Денеска (05.05.2022), полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола -Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп – Отсек за недозволена трговија ги лишиле од слобода Е.Е.(34) и С.Д.(29), двајцата од Прилеп.

При претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, кај Е.Е. бил пронајден и одземен пиштол марка „Ekol Tuna” без муниција, додека кај С.Д. биле пронајдени и одземени пиштол марка „Застава” и 6 куршуми калибар 6,35 мм.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава по член 396 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Разузнавачки извори на Сејмор Херш: Војната во…

Разузнавачки извори на Сејмор Херш му кажале…

Теа Таировиќ: Задников е мој, не е…

Сепак, таа признава дека килограмите понекогаш ѝ…

(Видео) ГО ДОНЕСОА ВО БОЛНИЦА СО ЛИСИЦИ НА…

Директорката на болницата во Јужна Митровица соопшти…

Видео: Објавена снимка од Путин од 1990-тите…

Се појави видео на кое се гледа…

Макрон со свиткана опашка си заминува од…

По пучот во Нигер, воената хунта на…