Објавено на:

Полицијата на нозе: Затвореник требало да биде убиен со снајпер?

t

Во близина на затворот Спуж во Црна Гора утрото биле пронајдени оптички нишан, снајперски далечина и телескоп. Полицијата го пребарува просторот околу затворот, а степенот на безбедност во затворот е подигнат на повисоко ниво.

– Во тек е „зајакнувањето“ на заштитата на излозите на оваа институција. На приведените и приведените им било наредено да не се приближуваат до прозорците  а извршен е и претрес на одредени затворски простории – објави подгоричкиот портал Дан.

Според неофицијални информации, се сомнева дека е подготвена ликвидација на еден од приведените.Затворениците беа предупредени да се држат подалеку од прозорците.

Во најпознатиот црногорски затвор, наречен и црногорски Алкатраз, зад решетки се членовите на Кавачкиoт и Шкаљарскиот клан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пример за војниците: Путин пукаше со…

Рускиот претседател Владимир Путин, додека ја проверувал…

Приведена 26-годишна скопјанка барана со централна потерница:…

Вчера во Скопје, полициски службеници од тим…

Командир на полициска станица доби четири и…

По поднесен обвинителен акт од страна на…

Арачиновец избегал од затвор, полицијата го фати…

Вчера околу 14.00 часот во с. Арачиново,…