Полицијата одзеде 11 мотоцикли кои не биле регистрирани и предизвикувале бучава

t

Во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција казни 237 возачи на мотоцикли, а притоа се одземени 11 мотоцикли чија сообраќајна дозвола била истечена и создавале голема бучава.

Од изречените 237 санкции, 145 возачи не користеле заштитна кацига за време на возењето, 44 возеле без возачка дозвола, а 11 мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани се и други прекршоци.

МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и предупредува дека ригорозните сообраќајни контроли ќе бидат редовни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КИНА ЈА ОТКАЧИ УКРАИНА?! Пекинг се огласи…

Претходно беше објавено дека кинескиот лидер Си…

Гореше куќа во Скопје, интервенираше Пожарна

На 29.03.2023 во 04.59 часот во СВР…

Заслужено: Фергусон и Венгер во Куќата на…

Легендарните фудбалски стратези Алекс Фергусон и Арсен…

Милошевски од Инфомакс осуден за фрлање со…

Кој вика дека поевтиниле јајцата? Денеска и…