Полицијата пронајде исчезнато лице

t

Полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево го пронашле З.С.(50) од с.Зелениково, кој претходно бил пријавен дека се оддалечил од домот.

Како што информира МВР лицето било пронајдено околу полноќ на патот за Марков манастир.

-Имено, околу 22.30 часот во Полициската станица Драчево З.С.(55) од с.Зелениково пријавил дека неговиот 50-годишен брат, кој имал здравствени проблеми, се оддалечил од дома, велат од полицијата.

По пронаоѓањето, лицето било однесено во Полициската станица Драчево и било предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Идризово веќе имало успешно бегство преку…

Група затвореници во скопскиот затвор „Идризово“ се…

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…