Полицијата со полни раце работа: Во различни акции уапсени 10 лица, кај сите нив пронајдена дрога

t

На подрачјето на Кисела Вода, денеска во 01:15 часот,  полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.М.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Исто така денеска во 00:45 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Г.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.


Вчера во 20:45 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.К.(24) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени таблетки.

На подрачјето на Карпош, вчера во 21:00 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.И.(36) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја.

Вчера во 21:15 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(22) од Велес, затоа што кај него биле пронајдени марихуана и таблета.

На подрачјето на Ѓорче Петров, вчера во 23:10 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Н.(25) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вчера на ул.„Гоце Делчев” во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Д.В.(38) од охридското село Велгошти, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

На ул.„Ѓорче Петров” во Тетово, вчера околу 15:10 часот полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово и тетовско Џепчиште, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Денеска полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода Ш.Р.(29) од Ресен, затоа што кај него била пронајдена кафеава прашкаста материја“, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

Бугарски професор: Ветото е бугарска глупост на…

Бугарскиот професор Евгени Даинов вечерва во дебатниот…

Одлуката за Македонија ќе се носи во…

Коалицијата имаше многу конструктивен дијалог на темата…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Коалиционите партнери на Петков: Украина не може…

„Очекуваме да слушнеме што ќе се случува…