Полицијата спречи грабеж на марихуана од фабрика во Струмичко, уапсени три лица!

t

Според информациите од полицијата во текот на денешниот ден против нив се очекува да биде поднесена соодветна пријава.

Полициски службеници од Полициското одделение Ново Село синоќа во 23 часот затекнале тројца крадци како се обидуваат да извршат тешка кражба во фабрика за производство на марихуана во местото „Добрава” во близина на село Сушица, Струмичко.

Како што соопштија од МВР, од слобода се лишени Р. К. (23) од село Дрвош, Струмичко, С. Р. (21) и Б. А. (21) од Радовиш. Тие се задржани во Полициска станица Струмица, а за настанот бил запознат Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство.

Според информациите од полицијата во текот на денешниот ден против нив се очекува да биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Струмица денес

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Недостиг на судска и медиумска независност и…

Недостатоци во независноста и интегритетот на судството,…

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…

(Фото) Има ли некој кој не ја…

Јапонските цреши и липите секогаш се синоним…

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…

Битиќи за ТВ Стар: Во 2023 ќе…

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата,…