Полицијата уапси три лица: Осомничени се дека го запалиле автомобилот на Шилегов

t

Полицијата вчера уапсила тројца кои се осомничени дека пред еден месец го запалиле џипот на ексградоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Како што информираат од МВР, уапсени се А. Ј., С. Б. и С. Ј., сите од Скопје и против нив е поднесена кривична пријава до Основното обвинителство Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против општата сигурност” по чл. 292, а во врска со чл. 288 од Кривичниот законик.

„На 27 април, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ј., С.Б. и С.Ј., сите од Скопје. По преземени мерки и активности е утврдено дека тие на 9 март во Скопје со запалива течност предизвикале пожар во патничко возило „Ауди“, од кој биле зафатени три други возила, „Фолксваген Пасат“, „Нисан“ и „Даеву матиз”, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетничка се фрлила од прозор од Клиниката…

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила…

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…