Полицијата ја презеде контролата во Косово, уапси шестмина напаѓачи

t

Полицијата ја презеде контролата, уапси шестмина напаѓачи.

Уапсени се шест напаѓачи, од кои двајца повредени, а полицијата ја презеде контролата по нападот во кој еден загина, а двајца косовски полицајци беа повредени, соопшти косовскиот министер за внатрешни работи Џељаљ Свечља по посетата на с. на Бањска вечерва.

„Го посетивме местото на настанот, каде нешто по три часот по полноќ, вооружени групи ја нападнаа нашата полициска патрола и убиваа”, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…