Објавено на:

Полиција го исфрлила Еди Рама од авион во Франкфурт затоа што не сакал да стави маска

t

Премиерот на Албанија, Еди Рама направил инцидент во авион кога одбил да стави маска, пишува германски „Шпигел“.

Пилотот се обидел да ја реши ситуацијата, но откако не успеал, била повикана полиција за да интервенира.

Инцидентот се случил на почетокот на минатата година, пред да полета авионот од Франкфурт кон Детроит.

Полицијата го извадила Еди Рама од авионот, откако претходно персоналот не успеал да го убеди да стави маска, па премиерот морал да го чека следниот лет за САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Разочаран сум од ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не…

Премиерите на Црна Гора и Албанија едногласни:…

Премиерите на Црна Гора и Албанија, Дритан…

Рама: Имаме највисоки цени на гориво во…

Албанскиот премиер Еди Рама призна дека во…

Рама: Чекањето е фрустрирачко, ЕУ е водена…

Албанскиот премиер Еди Рама апелира до лидерите…

Лoши вести за Македонија: Остануваме сами на…

На крајот на годината, премиерот Еди Рама…