Објавено на:

Полска ги замрзнува односите со Унгарија поради ставот кон Украина

t

Белорускиот медиум Некста преку Твитер пренесе дека полскиот вицепремиер за безбедносни прашаза, Јарослав Качински соопштил дека Полска ќе ги замрзне односите со Унгарија поради ситуацијата во Украина.

“Полска ги замрзна односите со Унгарија поради позицијата кон #Украина

Ова го соопшти вицепремиерот за безбедносни прашања на #Полска Јарослав Качински.” – напиша Некста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарија го блокираше барањето на земјите-членки на…

Унгарија го блокираше заедничкото барање на земјите-членки…

Повторно контра сите во ЕУ: Унгарија нема…

Унгарија не сака да испраќа муниција во…

Членките на ЕУ ќе ѝ испратат на…

Земјите од Европската Унија планираат да ѝ…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…

Му текнало да се прошета: Од Кремљ…

Рускиот претседател Владимир Путин во последен момент…