Објавено на:

Полска предлага нови санкции за Русија

t

Полска предлага нови санкции против Русија: Стоп за приливот на сите финансии

Полска и предложи на Европската комисија нова листа на санкции против Русија, изјави портпаролот на Владата на Полска, Пјотр Милер.

„Вчера премиерот на Полска Матеуш Моравјецки испрати нов апел до шефот на Европската комисија, писмо кое ќе биде доставено до Европскиот совет, а кое се однесува на нови санкции“, изјави Милер.

Како што објасни, полскиот премиер и предлага на Европската унија „да ги исполни ветувањата во врска со затворањето на финансиските текови со Русија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…