Објавено на:

Поради болест: Енди Мареј се повлече од турнирот во Мадрид

t

Британскиот тенисер Енди Мареј поради болест се повлече од турнирот во Мадрид.

Мареј денес требаше да игра со првиот носител Новак Ѓоковиќ (Србија) во првиот меч од третото коло.


Наместо нив, на централниот терен ќе играат Андреј Рубљев (Русија) и Даниел Еванс (Велика Британија). Почетокот е закажан за 13 часот.

Новак Ѓоковиќ по откажувањето на настапот од страна на Мареј е прв четвртфиналист на АТП турнирот во шпанската престолнина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…