Објавено на:

Поради болест: Енди Мареј се повлече од турнирот во Мадрид

t

Британскиот тенисер Енди Мареј поради болест се повлече од турнирот во Мадрид.

Мареј денес требаше да игра со првиот носител Новак Ѓоковиќ (Србија) во првиот меч од третото коло.

Наместо нив, на централниот терен ќе играат Андреј Рубљев (Русија) и Даниел Еванс (Велика Британија). Почетокот е закажан за 13 часот.

Новак Ѓоковиќ по откажувањето на настапот од страна на Мареј е прв четвртфиналист на АТП турнирот во шпанската престолнина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…