Објавено на:

Поради снежни наноси забpaна за сообраќај на тешки товарни возила во делови од земјата

t

Од 14.20 часот, поради врнежи од снег, се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Струга – Ќафасан, соопшти АМСМ.

Во текот на денот инаку имаше и други забрани за движење на тешки товарни возила на неколку патни правци, а УХМР снег најавува во текот на целиот ден, но и викенд.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ајде реприза – Османи: Ако го прифатиме…

Македонскиот шеф на дипломатија, Бујар Османи информира…

Поголем број пријави за семејно насилство во…

Зголемен број на пријави за семејно насилство…

Тешко повреден мотоциклист

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР…

Две гранати пронајдени на брегот на Охридското…

На 29.06.2022. година, во ОВР -Струга пријавено…

Опожарен автомобилот на директор од Македонија, познато…

Вчера во раните утрински часови непознати сторители…