Објавено на:

Пороен дожд во следните неколку денови, најавуваат од УХМР

t

Времето утре ќе биде прoменливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Локално во попладневните часови ќе има појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

Во следните денови не очекува исто така слично време:

Од УХМР објавија и актуелно предупредување за во следните денови:

Во следните денови подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на влажен и нестабилен воздушен бран, што ќе услови променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Локално, претежно во попладневните часови, ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Температурите значително ќе се намалат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…