Објавено на:

Портпаролот на Зеленски: Претседателот погрешно се изрази за новата масовна гробница

t

Претходно денеска беше објавено дека украинскиот претседател Володимир Зеленски им рекол на полските новинари дека во регионот на Киев е пронајдена нова масовна гробница со 900 тела.

Но, неговиот портпарол Сергеј Никифоров вели дека Зеленски погрешил. Тој тврди дека, иако денеска навистина е откриена нова масовна гробница во регионот на Киев, бројката од 900 тела се однесува на вкупниот број на тела пронајдени во масовните гробници околу Буча, објави украинската новинска агенција Униан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Kaко не ви текна порано – Демократски…

Демократски сојуз денеска соопшти дека Централниот совет…

Цариниците ја отвориле хаубата на автомобилот и…

Српски цариници биле сведоци на неверојатна сцена.…

Спасовски: Напредува истрагата за киднапирањето на Самоил

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

(Видео) Да не се налути меѓународната: Еве…

Ќе има протести против противуставните двојазични униформи…

Вечерва вонредно издание на Тешки Муабети, гостин…

Обидот за цензура значи дека сме на…