Објавено на:

Портпаролот на кинеското МНР ги обвини САД за терористичките напади на 11.09.2001!

t

Кинеското МНР објави фотографија од седумте „подвизи“ на САД.

На фотографијата се прикажани неколку конфликти во кои директно е вклучен Вашингтон. Тие вклучуваат бомбардирање на Хирошима и Нагасаки, Корејската и Виетнамската војна, инвазијата на Ирак и Авганистан, воената кампања во Пакистан и југословенскиот конфликт.

Интересно е што на фотографијата може да се забележат и кулите близначки, односно Кина практично ги обвини САД за нападот на 11 септември 2001 година.

Во продолжение објавата на Кинеското МНР:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Независно судство: САД ја санкционираше шефицата на…

Шефицата на Обвинителството во Босна и Хергцеговина,…

Кина апелира Русија и Украина да не…

Шефот на кинеската дипломатија, Ванг Ји, во денешниот…

72% од Американците не сакаат Бајден да…

72 отсто од Американците не сакаат Бајден…

Ковачевски им порача на Македонците во САД…

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски синоќа се…

“Да знаат со што си имаат работа”:…

Русија ќе му ја покаже на американскиот…