Поскапуваат горивата

t

Новата ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 78,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 80,50 денари, Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) за 67,50, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 69,00 денари за литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), од полноќ се зголемуваат за 1,00 денар, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 1,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 78,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 80,50 денари, Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) за 67,50, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 69,00 денари за литар.

За 0,551 денари поскапува и Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 39,433 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачев: Јавно ќе се објават сите од…

Пратениците во бугарското Народно собрание во прво…

Ердоган се пожали на, како што вели,…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера се…

Лавров до Гутереш: Почнете арбитражна постапка против…

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

Видео: Гори зграда во Хром

Пожар во стан во петкатна зграда во…

Тешка сообраќаја несреќа меѓу два автобуси и…

Над 60 лица се повредени во тешка…