После гинеле луѓе: Возач фатен на радар, возел со 167 км/ч во Скопје

t

Полицијата вчера напишала 49 казни за возење повеќе од дозволената брзина на територија на Град Скопје.

Меѓу казнетите е и возач за кого МВР објави дека со автомобил по скопските улици управувал со брзина од 167 километри на час.


Вкупно вчера, за разни прекршоци, полицијата во Скопје напишала 210 казни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…

ДНР: Украински војници го положија оружјето и…

Петнаесет украински војници доброволно го положија оружјето…