После гинеле луѓе: Возач фатен на радар, возел со 167 км/ч во Скопје

t

Полицијата вчера напишала 49 казни за возење повеќе од дозволената брзина на територија на Град Скопје.

Меѓу казнетите е и возач за кого МВР објави дека со автомобил по скопските улици управувал со брзина од 167 километри на час.


Вкупно вчера, за разни прекршоци, полицијата во Скопје напишала 210 казни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КОВАЧЕВСКИ ЌЕ ГО МЕНУВА УСТАВОТ ЗА ДА…

Премиерот Димитар Ковачевски за трите предлози на…

Во францускиот предлог за преговорите со ЕУ…

Професор д-р Елка Јачева-Улчар, научен советник во…

Мицкоски се откажува од предвремени избори, ако…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата…

Ако не ги „расчистат“ работите во коалицијата,…

Дали ќе излезе или не од владејачката…

Чист Македонски Јазик? Чиста Лага!

Во изминативе денови, македонските политичари како Пендаровски,…