После гинеле луѓе: Возач фатен на радар, возел со 167 км/ч во Скопје

t

Полицијата вчера напишала 49 казни за возење повеќе од дозволената брзина на територија на Град Скопје.

Меѓу казнетите е и возач за кого МВР објави дека со автомобил по скопските улици управувал со брзина од 167 километри на час.

Вкупно вчера, за разни прекршоци, полицијата во Скопје напишала 210 казни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…