После кратка расправија, соседот ја претепал во зграда кај Бит Пазар

t

На 12.06.2022 во 14.25 часот во СВР Скопје, Б.С.(34) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Бит Пазар, во ходник на зграда, по претходна вербална расправија, била физички нападната од нејзиниот сосед Ч.К.., кажаа од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РЕЗНИКОВ: Во Украина пристигнаа ракетни фрлачи како…

Во Украина пристигна нова пратка оружје од…

Претседателката на Тајван предупредува: Заканата од Кина…

Тајванската претседателка Цај Инг-вен објави дека воената…

Ванчо Михајлов и Цар Борис може –…

Охридското здружение за афирмација на културните вредности…

Србија не ја почитува одлуката на ЕУ…

Србија е единствената земја-кандидат за членство во…

Имаме со што да се гордееме: Охриѓанката…

– Емилија Николовска со своите 17 години…