После 15 години се набавуваат нови 350 униформи за пожарникарите

t

Во денешното издание на “Наше Скопје” градоначалничката Арсовска

“Сите луѓе кои работат во противпожарната бригада во Скопје, заслужуваат наша најголема почит. Во изминативе неколку месеци, успеавме да им покажеме дека навистина ги цениме, да им докажеме и покажеме дека високо се вреднувани не само до Град Скопје туку и од сите скопјани. Пожарникарите се оставени да работат во лоши услови. Се обидуваме да ги доекипираме со нови човечки капацитети. Сето она кое што до сега не било направено, сметам дека треба да се направи. Оставени се во очајна, девастирана состојба не само од аспект на противпожарна опрема туку генерално условите во противпожарната бригада не беа на задоволително ниво. За првпат се воведени во нов колективен договор за еднакви права”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…