Објавено на:

Постигнаа договор за едно прашање? Шефот на руската делегација објави дека преговорите со Украина се “на пола пат”

t

Неутралниот статус на Украина и нејзиното неучество во НАТО се теми за кои Москва и Киев максимално ги приближија своите преговарачки позиции, изјави шефот на руската делегација Медински.

Москва и Киев се „некаде на средина“ за прашањето за демилитаризација на Украина во рамките на тековниот преговарачки процес, вели Медински.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Почнува ли “светската” војна? Лукашенко ја обвинува…

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, ја обвини…

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…