Потрагата заврши тpaгично: Пронајден мpтов скопјанецот кој исчезна пред повеќе од еден месец

t

На 19.01.2022 во 11.00 часот било пријавено дека на подрачјето на Волково бил пронајден починат Ж.С.(40) од Скопје, за кој на 09.12.2021 било пријавено дека се оддалечил од домот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОЈО: Обдукцискиот наод за убиената Вања Ѓорчевска…

Обдукцискиот наод за Вања Ѓорчевска и Панче…

Исчезнатиот велешанец пронајден мртов, со автомобил излетал…

Велешанецот на возраст од 49 години, кого…

Пронајдено 16-годишното девојче од Скопје кое исчезна

Полициски службеници го пронајдоа 16-годишното девојче кое…

Трагедија: Почина едногодишно бебе во охридската болница

Едногодишно бебе почина денес во охридската болница.…

Почина уште едно лице по семејно труење…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…