Почивај во мир професоре Бране, нека ти е светол патот!

t

Националната пливачка федерација сподели тажна вест на својата официјална фејсбук-страна.

Оттаму велат дека со големо жалење и неверување ја примиле веста за прерано згаснатиот живот на нивниот колега, соработник, пријател и тренер.

„Бране беше пример на тренер и работник кој со љубов и посветеност работеше со најмладите пливачи, а истовремено воспитуваше и успеа да издигне повеќе генерации на пливачи во нашиот спорт.

Драг Бране, ќе ни недостига твојот ведар и позитивен дух и секогаш ќе те споменуваме како позитивен пример во посветената тренерска работа.

Изразуваме длабоко сочувство до семејството, пријателите и клубот Младост каде работеше. Нека почива во мир“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почивај во мир професоре Бране, нека ти…

Националната пливачка федерација сподели тажна вест на…

„ДОДЕКА СУМ НА ВЛАСТ ТОА НЕМА ДА…

Да не беа нашите напори во изминатите…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Кирил, архиепископ Ерусалимски Роден е во…

Доаѓа Први април: Како настанал Денот на…

Општопознато е која е целта на Први…

Приведен криминалец баран со потерница за тригодишна…

Денеска (30.03.2023) полициски службеници од Секторот за…