Објавено на:

Починал ден пред да дојде во Македонија, зборувал и со наш познат доктор

t

Аки Рахимовски беше еден од најпознатите и најпрепознатливите пејачи на некогашната екс – ЈУ, денес регионална естрада.

Откако пред неколку дена му биле вградени четири стента во загрепската клиника, Рахимовски во саботата колабирал додека бил на прошетка со сопругата во Ново Место, каде што живееше последните години и подоцна починал во тамошната болница.


Аки следниот ден планирал патување во Македонија и посета на неговата мајка, која ги замолил пријателите да помогнат од домот за стари лица каде што била сместена, што побргу да биде префрлена во болнички услови, заради влошената здравствена состојба.

Телефонски контактирал со неколку луѓе, меѓу кои и еден познат и угледен македонски лекар – специјалист, интернист-кардиолог, негов близок пријател во Скопје, кои му помогнале неговата мајка да добие болничка грижа, објавува Вистина.мк

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојави за бомби во основни и средни…

Утрово во неколку училишта на територијата на…

Во Хондурас е уапсена Херлинда Бобадила шефица…

Властите во Хондурас ја уапсија Херлинда Бобадила,…

Британски доброволец во Украина: Тоа беше самоубиствена…

Новинарот на Телеграф разговарал со британски платеник…

Додека Шверцери славеле титула, Комити им го…

Бурен навивачки викенд имаше изминатиов викенд во…

Нова закана од Москва: Шведска и Финска…

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков…