Починат маж од Холандија пронајден во куќа во Трпејца

t

Вчера во 05.50 часот во СВР Охрид е пријавено дека во куќа во охридското село Трпејца, во која престојувал, бил пронајден починат е 58-годишниот П.Е.Х. од Холандија, извести СВР Охрид.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител и согласност на член на неговото семејство, телото било предадено на погребално претпријатие, велат од СВР Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дејли Мејл: Борис Џонсон размислувал за воен…

Екс-премиерот беше кажано дека е „збеснат“ откако…

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

Десничарската партија на Герт Вилдерс победи на…

Партијата за слобода на Герт Вилдерс повеќе…

Хорор во Скопје: Маж се обидел да…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…