Почина велосипедистот од Куманово кој вчера беше повреден во сообраќајна несреќа

t

На 05.08.2022 околу 11.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември” во Куманово, товарно возило „фусо” со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.Ќ.(48) од Скопје, удрило во велосипед управуван од И.М.(81) од с.Лопате, кумановско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој по укажаната помош во болницата во Куманово, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде што во 17.45 часот починал.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Запалено возило во Куманово: Интервенирале пожарникари

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во…

Четири интервенции на кумановските пожарникари минатата вечер

Екипите на кумановската противпожарна единица претпладнево го…

Филмски грабеж во Куманово: Му украле повеќе…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…