Објавено на:

Почина еден од најпознатите руски политичари

t

На 75-годишна возраст денеска во Москва почина лидерот на ултрадесничарската Либерално-демократска партија на Русија, Владимир Жириновски

Веста ја соопшти Вјачеслав Володин, претседател на Думата.


Жириновски беше примен во болница на 2 февруари со дијагноза Ковид-19.

Жириновски е роден во Алмати, Казахстан. Тој е руски политичар, основач и лидер на Либерално-демократската партија на Русија, заменик-претседател на руската Дума и член на Советот на Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Хондурас е уапсена Херлинда Бобадила шефица…

Властите во Хондурас ја уапсија Херлинда Бобадила,…

Британски доброволец во Украина: Тоа беше самоубиствена…

Новинарот на Телеграф разговарал со британски платеник…

Додека Шверцери славеле титула, Комити им го…

Бурен навивачки викенд имаше изминатиов викенд во…

Нова закана од Москва: Шведска и Финска…

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков…

Конечно се докажа дека се мести Евровизија:…

Викендов се одржа 66. Избор за песна…