Почина млада битолчанка на инфективно одделение

t

Битолчанка на 33-годишна возраст утринава почина на Инфективно одделение во Битола, пренесува Независен.

Како што информираат од Клиничката болница Битола, девојката била примена вчера вечер како сомнителна на Ковид-19.

Поради брзата и ненадејна смрт побарана е обдукција врз телото на починатата со цел утврдување на причината за смртта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Организаторот на Мис Никарагва под истрага поради…

Шејнис Паласиос, критичарка на владата на Даниел…

Обвинителството бара 48 часовен притвор за тројца…

Јавниот обвинител до Основниот кривичен суд Скопје…

Хан: Германија нема време да разговара за…

Владата на Олаф Шолц е премногу занесена…

(Видео) Минхен парализиран од обилните снежни врнежи

Локалните медиуми тврдат дека тоа е најголемиот…

Поради снег откажани десетици летови од Амстердам

Десетици летови од аеродромот Схипхол во Амстердам…