Објавено на:

Почнаа нападите? Експлодираше граната на 1 километар од руската граница со Украина

t

Граната експлодирала во саботата во руската област Ростовска на 1 километар од границата со Украина, изјави за ТАСС извор од органите на редот.

„Граната експлодирала на територијата на округот Тарасовски во Ростовската област, на 1 километар од границата на Русија и Украина“, рекол изворот. „Експлозијата се случи во 4 часот по московско време на 300 метри од куќа.


Локалните жители го пријавиле инцидентот до агенциите за спроведување на законот, рече изворот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…

Москва: Украинската армија нападна нафтена платформа во…

Руските медиуми објавија дека украинските сили нападнале…

Литванија ќе продолжи да го блокира Калининград

Јасно ѝ кажав на претседателката на Европската…

Русија: Во Киев погодивме фабрика за оружје,…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…