Почнаа со славење – СДСМ: Се потврди дека нема никаква асимилација и бугаризација на Македонците

t

Деновиве се потврди уште една лага на ВМРО-ДПМНЕ, асимилација и бугаризација на Македонците немаат никаква врска со реалноста, тоа е очајнички обид на Христијан Мицкоски за заплашување на граѓаните, велат од СДСМ преку соопштение.
Според владејачката партија, ВМРО-ДПМНЕ користи опасни манипулации и тези со кои ги поткопува нашите „загарантирани позиции за зачувување на јазикот и индентитетот во преговорите со Бугарија“.
„Нивната желба е по секоја цена да ги деградираат граѓаните со цел политички да профитираат.
Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ директно ја подржаа резолуцијата на ЕПП со која се бранат позициите на Бугарија и се директно на штета на нашите граѓани, додека дома глумат патриоти.
Лагите и лицемерието на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат крај“, велат од СДСМ преку соопштение.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ОВА Е ЛЕГЕНДАТА НА ПРОТЕСТИТЕ: Бугарски…

Ја имаме легендата на протестите во Скопје…

Засега нема нови Ковид мерки, иако се…

Засега не се планираат нови мерки за…

Околу 500 шверцери се подготвувале да провоцираат…

Инфомакс неофицијлано дознава дека околу 500-тини припадници…

Таравари, царе, може да извадиш мапа каде…

Арбен Таравари денеска предизвика лавина реакции на…