Објавено на:

ПО ДВА МЕСЕЦИ ИСТРАГАТА ЗАВРШИ: Се огласи таткото на исчезнатиот Матеј Периш

t

Матеј Периш (27) исчезна ноќта помеѓу 30 и 31 декември минатата година, кога ги остави пријателите и го напушти клубот „Готик“

Ненад Периш, таткото на веќе два месеци исчезнатиот Матеја Периш, вели дека речиси секој ден оди на местото каде исчезнал неговиот син. Тешко му е да поверува дека паднал во вода, макар тоа било несреќен случај.


Тој се уште останува во Белград затоа што, како што тврди, „тука изгубил дете, а не некоја си ситница“.

– Се уште ја сакам само вистината и подготвен сум да се соочам со неа. Секојдневно сум во контакт со белградската полиција. Сè уште го бараат копното и Сава и Дунав. Сите информации за тоа каде е виден син ми се покажаа неточни. Истрагата е завршена! Проверија се што можеа – објаснува Периш за Телеграф.

Нема докази дека Матеј паднал во Сава.

Да потсетиме, повеќе од 60 дена трае потрагата по Матеј Периш, момче од Сплит кому му се губи секоја трага ноќта меѓу 30 и 31 декември 2021 година во Белград.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борел: Не сме сигурни дека денеска ќе…

Министрите за надворешни работи на Европската унија…

Нов шок за НАТО: Влезот на Финска…

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу…

Пендаровски по повод 16 Мај: Да создаваме…

Овој датум нè потсетува дека нема простор…

Вучиќ го шокираше Балканот: Големи се шансите…

Во изјава за ТВ Прва, претседателот на…

Билд: Цените во Германија растат, а тежините…

Во Германија потрошувачките цени постојано растат, но…