Објавено на:

По Пелоси и американска сенаторка го посети Тајван

t

Блекбурн е републиканец од Тенеси и е дел од Комитетот за трговија и вооружени служби на Сенатот.

Последен пат кога еден американски функционер го посети островот, како што беше случајот со Ненси Пелоси, САД доби остри критики од Кина, кои започнаа неколку воени вежби во близина на Тајван. Таквите вежби поставија големи прашања околу мирот на островот и колку е голема опасноста од некаков конфликт.

Блекбурн е републиканец од Тенеси и е дел од Комитетот за трговија и вооружени служби на Сенатот.

Последен пат кога еден американски функционер го посети островот, како што беше случајот со Ненси Пелоси, САД доби остри критики од Кина, кои започнаа неколку воени вежби во близина на Тајван. Таквите вежби поставија големи прашања околу мирот на островот и колку е голема опасноста од некаков конфликт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Медведев за соборувањето на американскиот дрон: Американците…

Поранешниот руски претседател и актуелен втор човек…

Како САД и светот за 72 часа…

Беше петок наутро, а бран на јавна…

Рускиот и американскиот министер за одбрана заклучија:…

Министрите за одбрана на Русија и САД, Сергеј…