Објавено на:

,,По победата во Бахмут, на светската шаховска табла ќе остане само руската армија”

t

Основачот на Вагнер, Евгениј Пригожин ги коментираше плановите на Зеленски да го брани Бахмут до крај.

Пригожин оцени дека падот на градот е неизбежен, како и поразот на Украина и нејзините соучесници: „Битката за Артјомовск практично ја уништи украинската војска“.

„Ако целиот Вагнер исчезне и ги земе со себе вооружените сили на Украина и странските платеници и на тој начин им дозволи на руските вооружени сили да одат понатаму за да ги заштитат интересите на земјата, неговата историска мисија ќе биде исполнета“, рече Пригожин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

,,По победата во Бахмут, на светската шаховска…

Основачот на Вагнер, Евгениј Пригожин ги коментираше…

(Фото) Вучиќ го прошета Ковачевски по „Белград…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва заедно…

Деаноски: Од една страна замразнуваат цени, а од…

Уставниот суд донел одлука со која се…

Нови маки за Јуве: Ќе бидат казнети…

Најтрофејниот италијански клуб Јувентус се наоѓа во…

ВНИМАВАЈТЕ: За земен брз кредит од 9.000…

За земен брз кредит од 9.000 денари,…