Објавено на:

По 33 години брак се разведе Бајага

t

Музичарот и неговата сопруга важеа за еден од најскладните парови, а јавноста остана шокирана по објвите дека Бајага се разведува.

Еден од најголемите кантавтори, Момчило Бајагиќ Бајага со години приватниот живот го чуваше далеку од очите на јавноста, но никогаш не пропуштил прилика да каже дека за неговата кариера во голем дел е заслужна неговата сопруга Емилија.

Но, српските медиуми вчера објавија дека Бајага се развел од својата сопруга. Последен пат парот е виден заедно во 2019 година.

Живееле во иста населба, се запознале во автобус, а се венчале во 1989 година. Нивниот брак траел 33 години а ги имаат двете деца, синот Марко и ќерката Ангела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…