Објавено на:

Првите знаци… Со пушка од прозор пукал кон кучиња – Уапсен 29 годишник

t

На 24.05.2023 во 18.30 часот во Битола на ул.„Димитар Илиевски Мурато” од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола бил лишен од слобода И.Г.(29) од Битола.

Тој, управувајќи патничко возило „пасат“ со битолски регистарски ознаки, кај место викано „Грозд“, преку отворен прозорец со воздушна пушка испукал во кучиња скитници. Од него биле одземени воздушна пушка „гамо“ калибар 4,5 мм. и пакување со дијаболи.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по Законот за оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Првите знаци… Со пушка од прозор пукал…

На 24.05.2023 во 18.30 часот во Битола…

Нинова: Владата на ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС е…

Владата на ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС е едно…

Масовна акција за чистење на главниот град:…

Од почетокот на тековната седмица, екипите на…

Спасовски: Ние сме единствена земја во регионот…

Министерството за внатрешни работи во изминатите денови…

Тешко повреден работник при експлозија во фирма…

Во приватна фирма кај Крагуевац утрово експлодирала…