Објавено на:

Првични информации за претресот во Дојче Банк: Постои сомнеж за перење на пари!

t

Истражителите на германските правосудни органи извршиле рација во најголемата германска банка Дојче банк, пишува Frankfurter Allemaine Zeitung, повикувајќи се на Федералната управа за финансиска супервизија (BaFin).

„Ова се истражни активности на Државното обвинителство во Франкфурт во врска со извештајот за сомнение за перење пари, кој банката го испрати (до органите на прогонот). „Deutsche Bank целосно соработува со владините агенции“, изјави претставник на BaFin.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ размислува да обезбеди 18 милијарди евра…

ЕУ размислува за можноста за обезбедување на…

Уапсен вооружен скопјанец со многу пари во…

МВР информира дека вчера, во 16.45 часот,…

Не викајте по пумпашот, тој работи за…

Малопродажната цена на дизелот е како народната…

Фатени на дело: Од студентските пари се…

Во Македонија на повеќе универзитети при запишувањето,…

Првични информации за претресот во Дојче Банк:…

Истражителите на германските правосудни органи извршиле рација…