Објавено на:

Првпат по почетокот на кризата, разговараа Шојгу и Остин – главна тема Украина

t

Американскиот секретар за одбрана Остин разговараше со рускиот министер Шојгу, соопшти Пентагон.

Шојгу и Остин разговарале за актуелни прашања од меѓународната безбедност, вклучително и за ситуацијата во Украина, соопшти руското Министерство за одбрана.

Засега двете страни не откриваат повеќе детали за разговорот меѓу двајцата министри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ