Првпат ја отвори вратата на вилата на Дедиње: Погледнете како го декорирала Цеца домот за Велигден

t

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од својата вила на Дедиње. За потребите на снимањето на велигденскиот специјал на ТВ-емисијата „Премиера“, фолк-дивата покажа како изгледа еден дел од нејзиниот дом.
Кај Цеца сè беше богато украсено – од декорациите до специјалитетите на трпезата. Меѓу другото, пејачката во „Премиера“ откри сè за својот љубовен статус.
Ако продолжев да споредувам, засекогаш ќе останев сама. Мислам дека заслужувам љубов и внимание, меѓу другото, тоа го заслужува секој жив човек“ – изјави Цеца во „Премиер-викенд специјал“, која ќе се емитува во недела на Велигден, а потоа се осврна и на врската на Анастасија со фудбалерот Немања Гудељ.
Нека е жива и здрава! Јас знам само дека јас нема да се мажам“ – на шега изјави Цеца.

Пејачката во еден момент го покажа внукот Жељко, кој цело време се смешкаше пред камерата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велигденските пости имаат повеќе празници: Еве што…

Започнаа велигденските пости. За време на велигденските…

ДОМ ќе се изјасни за францускиот предлог…

Зелената партија ДОМ, инаку дел од владејачката…

Датумот останува ист, се менува локацијата на…

Поради огромен интерес за концертот закажан за…

Четвртокот по Велигден е најсреќен ден: Денеска…

Светата или Велигденска недела се смета за…

Дневен хороскоп за понеделник (25.04.2022)

Овен Работа: Овој период ќе го означи…