Објавено на:

Прв случај на мајмунска сипаница е потврден во Израел

t

Израел го пријави првиот потврден случај на мајмунски сипаници, кој властите очекуваат да биде потиснат.

Станува збор за маж на околу 30 години кој се вратил од патување во Западна Европа, соопштија од медицинскиот центар во Тел Авив, каде пациентите се во карантин.


Се наведува дека пациентот има благи симптоми на болеста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Секој ден нов конфликт: Сирија го обвини…

Сирија денеска го обвини Израел дека извршил…

Им тргна на сите: Падна владата на…

Падна владата во Израел, петти избори во…

Ердоган му објави војна на тероризмот: И…

Турскиот и израелскиот претседател Таип Ердоган и…

Египет и Изреал ќе го зголемат снабдувањето…

Европската Унија (ЕУ), Египет и Израел денеска…

Што ќе се случува во Турција? Израел…

Израел побара од своите граѓани кои се…