Објавено на:

Прв случај на мајмунска сипаница е потврден во Израел

t

Израел го пријави првиот потврден случај на мајмунски сипаници, кој властите очекуваат да биде потиснат.

Станува збор за маж на околу 30 години кој се вратил од патување во Западна Европа, соопштија од медицинскиот центар во Тел Авив, каде пациентите се во карантин.

Се наведува дека пациентот има благи симптоми на болеста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски шокиран од Израел: Не ни обезбедија…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во петокот изјави…

“Хамас” денеска погуби петмина Палестинци поради соработка…

Вооруженото исламистичко движење "Хамас" утринава соопшти дека…

Шолц го осудува секој обид за негирање…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска му рече…

Турција и Израел ги обновуваат дипломатските односи!

Турција одлучи да именува амбасадор во Израел…

Палестинскиот претседател го обвини Израел за холокауст…

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера предизвика бес…