Објавено на:

Прв случај на мајмунска сипаница е потврден во Израел

t

Израел го пријави првиот потврден случај на мајмунски сипаници, кој властите очекуваат да биде потиснат.

Станува збор за маж на околу 30 години кој се вратил од патување во Западна Европа, соопштија од медицинскиот центар во Тел Авив, каде пациентите се во карантин.

Се наведува дека пациентот има благи симптоми на болеста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ново пукање во Ерусалим: Осуммина се…

Вооружен маж синоќа отворил оган во автобус…

(Видео) Најнови снимки од појасот Газа: Изрелскиот…

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц, по…

Израелската војска ги затвара пограничните области во…

Израелските сили ги затвораат пограничните области на…

АФП: Се влошуваат односите меѓу Русија и…

АФП објави дека односите меѓу Израел и…

Секој ден нов конфликт: Сирија го обвини…

Сирија денеска го обвини Израел дека извршил…