Објавено на:

Прв случај на мајмунски сипаници и во Хрватска

t

Во Хрватска е потврде прв случај на мајмунски сипаници, јави ХРТ.

Се сомнева дека болеста е потврдена со ПСР тестирање.


Станува збор за маж кој престојувал со Италија и Шпанија. Има полесен облик на мајмунски сипаници и не е хоспитализиран и се наоѓа во домашна изолација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Припадник на Волците со порака до…

На социјалните мрежи с епојави видео на…

(Фото) Апасиев: СДС ја инструментализира тајната полиција…

Пратеникот во македонското Собрание и лидер на…

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…