Објавено на:

Прв случај на мајмунски сипаници и во Хрватска

t

Во Хрватска е потврде прв случај на мајмунски сипаници, јави ХРТ.

Се сомнева дека болеста е потврдена со ПСР тестирање.

Станува збор за маж кој престојувал со Италија и Шпанија. Има полесен облик на мајмунски сипаници и не е хоспитализиран и се наоѓа во домашна изолација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…